Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Nawigacja:

Treść

Ogłoszenie o wolontariacie

Biebrzański Park Narodowy poszukuje wolontariusza/ki do działu Monitoringu Przyrodniczego i Sozologicznego, do pomocy przy prowadzeniu monitoringu roślinności. W bieżącym roku w dziale planowane są m.in. następujące prace terenowe, w które zostanie włączony wolontariusz:

  • monitoring roślin torfowiskowych: lipiennika Loesela (czerwiec-sierpień) i skalnicy torfowiskowej (sierpień-wrzesień),
  • wykonanie spisów roślin do ekspertyz siedliskowych na potrzeby programu rolnośrodowiskowo-klimatycznego w płatach muraw i torfowisk alkalicznych (czerwiec-lipiec).

Wolontariusz będzie również angażowany w inne bieżące prace Parku, takie jak usuwanie inwazyjnych gatunków roślin. Szczególnie polecamy udział w wolontariacie studentom biologii lub innych kierunków przyrodniczych, ponieważ będzie to okazja do poznania rzadkich gatunków roślin torfowiskowych w Górnym Basenie doliny Biebrzy oraz roślin charakterystycznych dla torfowisk alkalicznych. Ponadto wolontariusz nauczy się prowadzenia monitoringu gatunków roślin z Załącznika II Dyrektywy Siedliskowej i wykonywania zdjęć fitosocjologicznych.

Poszukujemy wolontariuszy w okresie od połowy czerwca do końca września. Minimalny okres pobytu to miesiąc. Osoby chętne do udziału w wolontariacie powinny być pełnoletnie i odporne na trudne warunki terenowe (wilgotność terenu, długotrwałe poruszanie się w obszarze bagiennym, uporczywe owady itp.). Opiekunem wolontariuszy będzie Magdalena Marczakiewicz, z którą można się wstępnie skontaktować telefonicznie pod numerem telefonu 85 738 30 24.

Osoby chętne do udziału w wolontariacie proszone są o wypełnienie Ankiety zgłoszeniowej i Karty zgłoszenia dostępnych pod linkiem https://www.biebrza.org.pl/1150,zadania-wolontariatu, a następnie przesłanie ich na adres Parku sekretariat@biebrza.org.pl z dopiskiem „wolontariat flora”.

  • autor: Magdalena Marczakiewicz, zamieściła: Beata Głębocka, data: 2020-06-16
  • -
  • -

« Powrót

Aktualności:

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr"

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr" w Osowcu-Twierdzy
2022.04.15  - 

brak możliwości nocowania w sezonie turystycznym 2022

Życzenia Świąteczne

Relacja z akcji sprzątania Carskiej Drogi

Zobacz także:

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.