Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • NATURA 2000
  • RAMSAR
Nawigacja:
  • Aktualności Parku

Treść

Webinarium z teledetekcji
2021.11.08
Webinarium z teledetekcji

Serdecznie zapraszamy na webinarium pt.: „Możliwości współczesnej teledetekcji i fotogrametrii w inwentaryzacji i monitoringu środowiska przyrodniczego”, które odbędzie się dnia 15 listopada 2021 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 listopada 2021 r.

Czynna ochrona muraw na Barwiku
2021.11.04
Czynna ochrona muraw na Barwiku

W październiku br pracownicy Parku realizowali czynną ochronę muraw na Barwiku. Zabiegami ochronnymi objęliśmy płat murawy ciepłolubnej i murawy bliźniczkowej. Polegały one na wycince w obu siedliskach pojedynczych drzew oraz usuwaniu krzewów i podrostu drzew.

Dzień Zaduszny
2021.11.02
Dzień Zaduszny

Dziś wspominamy i modlimy się za zmarłych. W 2021 r. odeszło do wieczności kilka osób zasłużonych dla przyrody, kultury i nauki Biebrzańskiego PN. "Nikt nie umiera na ziemi, dopóki żyje w sercach tych, którzy zostają."

Czynna ochrona muraw na Grzędach
2021.10.24
Czynna ochrona muraw na Grzędach

W październiku br. pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego zaangażowali się w czynną ochronę płatu murawy na Grzędach. Prace polegały na ręcznym wykoszeniu murawy przy pomocy kosiarek spalinowych, zgrabieniu biomasy, wyniesieniu jej poza siedlisko i zgromadzeniu w kopy. Zabiegi ochronne wykonaliśmy również na sąsiadującym z murawą stanowisku arniki górskiej.

Jedź łośtrożnie
2021.10.21
Jedź łośtrożnie

Dolina Biebrzy to największa ostoja łosia w Polsce. W okresie jesiennym łosie są szczególnie aktywne. Mogą częściej pojawiać się na drogach.

Odszedł Jarosław Marczak
2021.10.19
-

Z wielką przykrością zawiadamiamy, że 14 października zmarł Jarosław Marczak, nasz serdeczny Kolega, Przyjaciel Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jarek był przewodnikiem biebrzańskim, regionalistą i wielkim miłośnikiem historii naszego regionu.

2021.10.14
-

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach w ramach projektu edukacyjnego pn. FASCYNUJĄCY ŚWIAT SÓW, organizowanego przez Roztoczański Park Narodowy. Uczestnikiem może być każdy niezależnie od wieku. W tym miesiącu konkursy dotyczą puszczyka zwyczajnego.

 

 

Biebrza - temat rzeka
2021.10.12
-

Biebrzański Park Narodowy, Stowarzyszenie Pracownia Architektury Żywej, Towarzystwo Przyjaciół Lipska, Gmina Lipsk, zapraszają na 73. Wszechnicę Biebrzańską pt. „Biebrza - temat rzeka".

Aktualności:

Życzenia Świąteczne

Relacja z akcji sprzątania Carskiej Drogi

Zielsko, kąkole, wisary...

Zielsko, kąkole, wisary, rośliny niewysiewane…
2022.04.08  - 

Byle tylko nie powiedzieć chwasty, bo to rośliny nie byle jakie. Jedne walczą o przetrwanie w pionierskich warunkach, inne wskazują rodzaj podłoża. Jeszcze inne żywią (są jadalne), a większość leczy. Tak to o chwastach! i

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Europarc
  • Biebrzańskie Wieści
  • Nasza Biebrza
  • Darowizny
  • Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.