Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

 • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 • NATURA 2000
 • RAMSAR
Nawigacja:

Treść

PGE wspiera Biebrzański PN

PGE wsparła montaż paneli fotowoltaicznych w Biebrzańskim Parku Narodowym

9 marca 2022 roku odbyła się konferencja prasowa z związku z oddaniem do użytku instalacji fotowoltaicznej w Biebrzańskim Parku Narodowym. Montaż paneli sfinansowała PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. 

Instalacje zamontowano na dwóch ważnych obiektach Biebrzańskiego Parku Narodowego, tj. w siedzibie Parku w Osowcu-Twierdzy oraz w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach. 

Wsparcie Biebrzańskiego Parku Narodowego jest elementem długoterminowych działań Grupy PGE w zakresie ochrony środowiska. Projekty nisko- i zeroemisyjne są kluczowym kierunkiem Strategii Grupy PGE do 2030 roku. Instalacja fotowoltaiczna w Biebrzańskim Parku Narodowym została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PGE. Instalacja o mocy 30,36 kWp przyczyni się do redukcji emisji CO2 o ponad 20 ton w skali roku – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna ds. Innowacji.

Montowanie paneli fotowoltaicznych na naszych budynkach jest wyrazem troski o klimat. Dzięki instalacji korzystającej z energii słonecznej redukujemy ilość gazów cieplarnianych. Cieszymy się zwłaszcza z paneli zamontowanych w naszym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt. Ratujemy tu nawet kilkadziesiąt zwierząt w jednym czasie. A przechowywanie pożywienia w lodówkach, opieka weterynaryjna, aparatura - to wszystko generuje duże zużycie prądu. Panele zamontowaliśmy też na siedzibie Parku. Prowadzimy tu działania edukacyjne, więc ważne jest dawanie przykładu w oszczędzaniu zasobów naturalnych. W przyszłości mamy nadzieję na kolejne instalacje. Dziękujemy PGE za wsparcie – mówi Artur Wiatr, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W 2022 roku PGE zrealizuje też inne wspólne przedsięwzięcia z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Wśród nich znajdą się m.in. projekty edukacyjne, naukowo-badawcze, inwestycyjne i projekty z zakresu czynnej ochrony przyrody.

Tekst, fot. E. Wiatr

 

Film

 • -
 • -
  Panele fotowoltaiczne na siedzibie Parku, fot. PGE

« Powrót

Aktualności:

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr"

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr" w Osowcu-Twierdzy
2022.04.15  - 

brak możliwości nocowania w sezonie turystycznym 2022

Życzenia Świąteczne

Relacja z akcji sprzątania Carskiej Drogi

Zobacz także:

Banery z prawej strony

 • Europarc
 • Biebrzańskie Wieści
 • Nasza Biebrza
 • Darowizny
 • Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.