Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • NATURA 2000
  • RAMSAR
Nawigacja:
  • Aktualności przyrodnicze

Treść

Śmierdzący temat ...
2013.01.22
Śmierdzący temat ...
Od razu uspokajam – można to czytać i jednocześnie spożywać, aczkolwiek będzie o nieco wstydliwym i nigdy do tej pory nie poruszanym na stronach Parku temacie. W końcu jednak trzeba o tym napisać – przerwać milczenie!
Biebrzańska BB - czyli 11 razy o biebrzańskim bonsai
2013.01.15
Biebrzańska BB - czyli 11 razy o biebrzańskim bonsai
Osobom, które nie wiedzą o co chodzi (czyli niebiebrzniętym) wyjaśniam, że określenie biebrznięty lub biebrznięta ma w tej chwili co najmniej kilku ojców i tyleż matek. Nie nazwanie kogoś biebrzniętym może wywołać u tegoż silne podenerwowanie i frustrację. Nienazwane tak niektóre osobniki męskie mogą nawet zareagować agresywnie.
fraktale biebrzańskie
2012.12.20
fraktale biebrzańskie
O biebrzańskich fraktalach chciałem napisać już wcześniej i to kilkakrotnie. Ponoć wszystko w naturze ma strukturę fraktalną, albo przynajmniej można ją tak opisać matematycznie. Ostatnie, wyjątkowo mroźne dni przyśpieszyły te zamiary – zajęcia się fraktalami. Każda bowiem wycieczka nad zamarzającą Biebrzę wiąże się nieodłącznie z obserwacjami najróżniejszych postaci lodu – a jest co oglądać!
Orlik grubodzioby z nad Biebrzy zastrzelony w Czarnogórze
2012.12.12
Orlik grubodzioby z nad Biebrzy zastrzelony w Czarnogórze
Biebrzańska populacja orlika grubodziobego Aquila clanga, ostatnia w krajach Unii Europejskiej, już i tak skrajnie nieliczna, poniosła niepowetowaną stratę. W ostatnich dniach listopada dorosły samiec tego gatunku o imieniu Bruzda został zastrzelony z broni myśliwskiej na zimowisku w okolicy Parku Narodowego Jezioro Szkoderskie na terenie Czarnogóry.
Kluczowy moment dla Renaturyzacji nastąpił
2012.11.08
Kluczowy moment dla Renaturyzacji nastąpił
W dniu 22 października 2012r. Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego P. Roman Skąpski podpisał umowę z firmą Usługi Transportowe Budowa Dróg, Roboty Ziemne Zdzisław Czarnecki z siedzibą w Białymstoku na wykonanie drogi technologicznej, jazu i sześciu progów piętrzących na Kanale Woźnawiejskim oraz udrożnienie rzeki Jegrzni. Tym samym rozpoczął się ponad trzyletni – jak zaplanowano – trudny proces inwestycyjny przywracania dawnej funkcji rzeki Jegrzni i kształtowania odpowiednich warunków wodnych dla odwodnionych siedlisk hydrogenicznych w „Trójkącie”: Kanał Woźnawiejski – Jegrznia – Elk.
MEMENTO MORI …
2012.10.30
MEMENTO MORI …
Pamiętajmy o cmentarzach, nie niszczmy grobów naszych sąsiadów i byłych wrogów. Bez względu na to czy jesteśmy wyznawcami którejś z religii, czy też nie – miejsca pochówku powinny pozostawać w należnym im poszanowaniu.
Z pomocą dla sowy płomykówki
2012.10.26
Z pomocą dla sowy płomykówki
Niecodzienne znalezisko odkryli w połowie października uczniowie jednej ze szkół w dolinie Biebrzy. Znaleźli oni o poranku młodą, nielotną jeszcze płomykówkę. Ptak trafił na przechowanie do sekretariatu szkoły, a o osobliwym gościu poinformowano ornitologów w Biebrzańskim Parku Narodowym.
Biebrzańska nietota
2012.10.10
Biebrzańska nietota
Nie „nielota” i nie „niemota”, a właśnie NIETOTA! Co może się kryć za tą piękną, polską nazwą? Nasi wszystkowiedzący górale z Tatr na określenie nietoty używają także bardziej trywialnej nazwy, a mianowicie mówią o niej „jeleni rożek”.

Aktualności:

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr"

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr" w Osowcu-Twierdzy
2022.04.15  - 

brak możliwości nocowania w sezonie turystycznym 2022

Życzenia Świąteczne

Relacja z akcji sprzątania Carskiej Drogi

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Europarc
  • Biebrzańskie Wieści
  • Nasza Biebrza
  • Darowizny
  • Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.