Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • NATURA 2000
  • RAMSAR
Nawigacja:
  • Aktualności Parku

Treść

Sztobry, żywokoły a sprawa wierzby głowiastej nad Biebrzą
2013.04.18
Sztobry, żywokoły a sprawa wierzby głowiastej nad Biebrzą
Biebrzański Park Narodowy to miejsce wybitnie naznaczone do tego aby rosły tu różnorodne gatunki wierzb. Przypomnę tylko, że mamy nad Biebrzą 17 gatunków wierzb, czyli blisko ¾ wszystkich gatunków rosnących w Polsce. Warto o tym pamiętać i chwalić się tym.
Biebrzańskie Targi Wytwórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”
2013.03.15
Biebrzańskie Targi Wytwórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”
Dolina Biebrzy jest wielce ciekawym regionem zarówno przyrodniczym jak i tradycyjno-historycznym. Zachowało się tu sporo zabytkowych budowli, starych sprzętów gospodarstwa domowego, wyrobów miejscowego rzemiosła, obyczajów i obrzędów. Dziś w dobie obfitości fabrycznych wyrobów tylko nieliczni kultywują już te dawne tradycje. Zanikają i odchodzą w niepamięć wraz z ludźmi. A szkoda! Są to bowiem wyroby ładne, niepowtarzalne, prezentujące wielki talent i umiłowanie piękna swych twórców. Te piękne tradycje warto kultywować i rozwijać, a także pokazywać je innym…
Wjeżdżać, nie wjeżdżać
2013.03.12
Wjeżdżać, nie wjeżdżać
Zakaz wjazdu do lasu budzi niezadowolenie i kontrowersje. Notorycznie łamany, jest przyczyną konfliktów. Jak udostępniać las, pozostając w zgodzie z prawem i zdrowym rozsądkiem?

Biebrzańskie Żywoty - premiera !
2013.03.08
Biebrzańskie Żywoty - premiera !
Serdecznie zapraszamy na premierowy pokaz filmu/reportażu oraz książki pt. „Biebrzańskie Żywoty czyli biebrzańskie wspomnienia o tym, jak dawniej nad Biebrzą życie wyglądało”, który odbędzie się 16 marca br , o godzinie 13 00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu.
Łoś z obrożą
2013.03.07
Łoś z obrożą
Ponieważ dociera do nas wiele zapytań w sprawie łosi z obrożami na terenie Parku chcielibyśmy poinformować, że Polska Akademia Nauk oraz Uniwersytet w Białymstoku prowadzą badania naukowe nad populacją łosia w Polsce. Jednym z aspektów tych badań jest zastosowanie techniki telemetrycznej.
Roczny raport działalności Straży Parku BiePN
2013.01.07
Roczny raport działalności Straży Parku BiePN
W 2012 roku Straż Parku ujawniła 12 przestępstw, 83 wykroczenia, ukarała mandatami karnymi 83 osoby na łączną kwotę 10.300zł. Pełny raport z działalności Straży Biebrzańskiego Parku Narodowego w 2012 roku ...
Zimowe liczenie łosi na Bagnach Biebrzańskich
2013.01.02
Zimowe liczenie łosi na Bagnach Biebrzańskich
Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego zaprasza uprzejmie wszystkich zainteresowanych miłośników Biebrzy, na tegoroczne zimowe liczenie naszych łosi na Bagnach Biebrzańskich. Liczenie metodą pędzeń próbnych w Parku, skoordynowane będzie z analogiczną akcją realizowaną przez PGL LP - Nadleśnictwo Knyszyn i Nadleśnictwo Rajgród.
Drodzy miŁOŚnicy i przyjaciele Biebrzańskiego PN
2012.11.22
Drodzy miŁOŚnicy i przyjaciele Biebrzańskiego PN
Tylko do końca listopada można jeszcze oddać swój głos w konkursie prowadzonym przez Bank Ochrony Środowiska https://lokata.bosbank.pl/los.php Z każdej założonej ekolokaty w BOŚ bank przekaże 2zł na wsparcie ochrony wybranego w konkursie gatunku. Zachęcając wszystkich do oddania swojego głosu na łosia wesprzecie Państwo funkcjonowanie Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym, w którym opieką objęte są m.in. łosie
Kluczowy moment dla Renaturyzacji nastąpił
2012.11.08
Kluczowy moment dla Renaturyzacji nastąpił
W dniu 22 października 2012r. Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego P. Roman Skąpski podpisał umowę z firmą Usługi Transportowe Budowa Dróg, Roboty Ziemne Zdzisław Czarnecki z siedzibą w Białymstoku na wykonanie drogi technologicznej, jazu i sześciu progów piętrzących na Kanale Woźnawiejskim oraz udrożnienie rzeki Jegrzni. Tym samym rozpoczął się ponad trzyletni – jak zaplanowano – trudny proces inwestycyjny przywracania dawnej funkcji rzeki Jegrzni i kształtowania odpowiednich warunków wodnych dla odwodnionych siedlisk hydrogenicznych w „Trójkącie”: Kanał Woźnawiejski – Jegrznia – Elk.

Aktualności:

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr"

Ograniczona dostępność pola namiotowego "Bóbr" w Osowcu-Twierdzy
2022.04.15  - 

brak możliwości nocowania w sezonie turystycznym 2022

Życzenia Świąteczne

Relacja z akcji sprzątania Carskiej Drogi

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Europarc
  • Biebrzańskie Wieści
  • Nasza Biebrza
  • Darowizny
  • Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.