Kwiaty zamiast trawy Zapraszamy na krótki film o łąkach kwietnych przy siedzibie Biebrzańskiego PN. Łąki te powstały w miejscach dawnych trawników, które wymagały częstego koszenia i nie wyróżniały się zbytnią bioróżnorodnością.
Czas kukułek Na przełomie czerwca i lipca można podziwiać na wilgotnych łąkach okazałe stoplamki krwiste, zwane też kukułkami.
Pliszka cytrynowa Polska nazwa „pliszka” funkcjonuje w języku polskim od XVII wieku, podobnie jak u wielu innych ptaków, wywodzi się z wydawanego głosu, ponieważ pliszki piszczą, dawniej nazywano nawet pliszki „pliską”, „pliskwą”.
Hajstra Bocian czarny - niewątpliwa perła fauny Biebrzańskiego PN. Nie taki ten ptak czarny jak go malują, jego pióra potrafią lśnić w słońcu tęczowymi kolorami.
Brzoza omszona Lasy mieszane bagienne w Biebrzańskim Parku Narodowym tworzone są przez brzozę omszoną, z niewielką domieszką takich gatunków drzew jak: olsza czarna, topola osika, brzoza brodawkowata czy sosna pospolita. Las taki nazywamy brzeziną bagienną.
Punkt Alarmowo - Dyspozycyjny Biebrzański Park Narodowy informuje, że z dniem 1 kwietnia 2023 roku zostaje uruchomiony dyżur w Punkcie Alarmowo - Dyspozycyjnym (PAD). Łączność z Punktem Alarmowo - Dyspozycyjnym tel. 85 738 0341. Godziny pełnienia dyżurów przedstawia tabela.